You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Sonntag, 13. Juni 2021

QT Runde 1 - 8-Ball

Benteli’s, Bern
Endrunde, 8-Ball
13.06.2021 10:00 Uhr
final
GME PLAYER 1 PLAYER 2
F-001 13.06 22:36 Graf Andreas
6 : 4
Niederhauser Hans
semi-final
SF-001 13.06 21:11 Graf Andreas
6 : 3
Gaspar Yini
SF-002 13.06 20:58 Niederhauser Hans
6 : 4
Da Silva Manuel
quarter-final
QF-001 13.06 18:47 Graf Andreas
6 : 2
Raco Alessandro
QF-002 13.06 19:57 Lopes Da Silva Catarino M.
4 : 6
Gaspar Yini
QF-003 13.06 19:18 Bràs Carlos
2 : 6
Niederhauser Hans
QF-004 13.06 18:04 Da Silva Manuel
6 : 0
Gerber Stefan
loser-qualification
LQ-001 13.06 17:37 Niederhauser Hans
6 : 5
Ferreira Jorge
LQ-002 13.06 18:31 Schmid Daniel
3 : 6
Gaspar Yini
LQ-003 13.06 17:31 Raco Alessandro
6 : 2
Keller Cindy
LQ-004 13.06 16:53 Lehmann Markus
4 : 6
Gerber Stefan
loser-round-3
LR3-001 13.06 14:34 Schneeberger C.
4 : 6
Niederhauser Hans
LR3-002 13.06 17:17 Schmid Daniel
6 : 5
Olszak Francois
LR3-003 13.06 14:56 Teixeira Vitor
4 : 6
Raco Alessandro
LR3-004 13.06 15:31 Lehmann Markus
6 : 2
Cisternino Sabrina
winner-round-2
WR2-001 13.06 15:06 Gaspar Yini
5 : 6
Graf Andreas
WR2-002 13.06 15:57 Ferreira Jorge
4 : 6
Lopes Da Silva Catarino M.
WR2-003 13.06 14:37 Bràs Carlos
6 : 2
Gerber Stefan
WR2-004 13.06 16:13 Da Silva Manuel
6 : 4
Keller Cindy
loser-round-2
LR2-001 13.06 12:45 Nunes Rodrigues L.
0 : 6
Schneeberger C.
LR2-002 w.o.
0 : 0
Niederhauser Hans
LR2-003 13.06 13:55 Briggen Eliane
0 : 6
Schmid Daniel
LR2-004 13.06 15:46 Keller Yannik
5 : 6
Olszak Francois
LR2-005 13.06 13:30 Yildiz Servet
5 : 6
Teixeira Vitor
LR2-006 13.06 13:51 Stauffiger Yannick
3 : 6
Raco Alessandro
LR2-007 13.06 13:59 Lehmann Markus
6 : 1
Rüthy Daniel
LR2-008 13.06 13:12 Zimmerli Roland
0 : 6
Cisternino Sabrina
winner-round-1
WR1-001 13.06 12:06 Gaspar Yini
6 : 1
Teixeira Vitor
WR1-002 13.06 12:40 Graf Andreas
6 : 5
Raco Alessandro
WR1-003 13.06 12:58 Ferreira Jorge
6 : 3
Rüthy Daniel
WR1-004 13.06 13:12 Lopes Da Silva Catarino M.
6 : 5
Cisternino Sabrina
WR1-005 13.06 12:42 Schneeberger C.
0 : 6
Bràs Carlos
WR1-006 13.06 12:29 Gerber Stefan
6 : 3
Niederhauser Hans
WR1-007 13.06 12:57 Schmid Daniel
4 : 6
Da Silva Manuel
WR1-008 13.06 14:10 Olszak Francois
1 : 6
Keller Cindy
loser-round-1
LR1-001 w.o.
0 : 0
Nunes Rodrigues L.
LR1-002 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-003 w.o.
0 : 0
Briggen Eliane
LR1-004 Keller Yannik
0 : 0
w.o.
LR1-005 w.o.
0 : 0
Yildiz Servet
LR1-006 Stauffiger Yannick
0 : 0
w.o.
LR1-007 w.o.
0 : 0
Lehmann Markus
LR1-008 Zimmerli Roland
0 : 0
w.o.
beginner-round
BR-001 Gaspar Yini
0 : 0
w.o.
BR-002 13.06 10:14 Teixeira Vitor
6 : 0
Nunes Rodrigues L.
BR-003 Graf Andreas
0 : 0
w.o.
BR-004 Raco Alessandro
0 : 0
w.o.
BR-005 Ferreira Jorge
0 : 0
w.o.
BR-006 13.06 10:52 Briggen Eliane
0 : 6
Rüthy Daniel
BR-007 13.06 10:48 Lopes Da Silva Catarino M.
6 : 0
Keller Yannik
BR-008 Cisternino Sabrina
0 : 0
w.o.
BR-009 w.o.
0 : 0
Schneeberger C.
BR-010 13.06 11:20 Bràs Carlos
6 : 1
Yildiz Servet
BR-011 13.06 11:14 Gerber Stefan
6 : 5
Stauffiger Yannick
BR-012 w.o.
0 : 0
Niederhauser Hans
BR-013 w.o.
0 : 0
Schmid Daniel
BR-014 13.06 11:29 Lehmann Markus
4 : 6
Da Silva Manuel
BR-015 13.06 10:51 Olszak Francois
6 : 3
Zimmerli Roland
BR-016 w.o.
0 : 0
Keller Cindy