You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Sonntag, 13. Juni 2021

QT Runde 1 - 8-Ball

Lucky Panda - Billard & Sports Bar Lounge, Dietlikon
Endrunde, 8-Ball
13.06.2021 10:00 Uhr
final
GME PLAYER 1 PLAYER 2
F-001 13.06 22:46 Rathnayaka Suresh
6 : 2
Sonkur Mustafa
semi-final
SF-001 13.06 21:17 Pauli Manuel
3 : 6
Rathnayaka Suresh
SF-002 13.06 20:45 Sonkur Mustafa
6 : 1
Spinas Miro
quarter-final
QF-001 13.06 19:37 Bonello Bruno
4 : 6
Pauli Manuel
QF-002 13.06 20:23 Rathnayaka Suresh
6 : 3
Wolfisberg Oliver
QF-003 13.06 19:10 Sonkur Mustafa
6 : 2
Stohler Daniel
QF-004 13.06 20:00 Spinas Miro
6 : 4
Von Rohr Claudia
loser-qualification
LQ-001 13.06 18:46 Wolfisberg Oliver
6 : 3
Michno Jerzy
LQ-002 13.06 18:07 Frei Roland
2 : 6
Stohler Daniel
LQ-003 13.06 18:00 Von Rohr Claudia
6 : 3
Delle Fiamme Antonio
LQ-004 13.06 18:22 Leone Massimo
1 : 6
Pauli Manuel
loser-round-3
LR3-001 13.06 16:45 Wolfisberg Oliver
6 : 4
Pauleit Hansjörg
LR3-002 13.06 16:56 Rüttimann Alex
3 : 6
Frei Roland
LR3-003 13.06 16:15 Von Rohr Claudia
6 : 4
Schenker Marc
LR3-004 13.06 17:47 Mitruccio Ernesto
5 : 6
Leone Massimo
winner-round-2
WR2-001 13.06 14:28 Stohler Daniel
3 : 6
Bonello Bruno
WR2-002 13.06 16:06 Rathnayaka Suresh
6 : 4
Michno Jerzy
WR2-003 13.06 15:19 Pauli Manuel
3 : 6
Sonkur Mustafa
WR2-004 13.06 15:53 Spinas Miro
6 : 2
Delle Fiamme Antonio
loser-round-2
LR2-001 13.06 15:03 Terschawetz Thomas
2 : 6
Wolfisberg Oliver
LR2-002 w.o.
0 : 0
Pauleit Hansjörg
LR2-003 13.06 14:52 Rüttimann Alex
6 : 5
Gürgen Alp
LR2-004 13.06 14:46 Petrovic Dejan
0 : 6
Frei Roland
LR2-005 w.o.
0 : 0
Von Rohr Claudia
LR2-006 13.06 14:25 Schenker Marc
6 : 4
Moles Daniele
LR2-007 13.06 14:39 Mitruccio Ernesto
6 : 3
Scheier Ruth Jo.
LR2-008 13.06 16:02 Leone Massimo
6 : 4
Häfliger Ortenzia
winner-round-1
WR1-001 13.06 11:52 Von Rohr Claudia
2 : 6
Stohler Daniel
WR1-002 13.06 12:38 Bonello Bruno
6 : 5
Moles Daniele
WR1-003 13.06 12:14 Scheier Ruth Jo.
0 : 6
Rathnayaka Suresh
WR1-004 13.06 13:42 Michno Jerzy
6 : 4
Häfliger Ortenzia
WR1-005 13.06 13:01 Pauli Manuel
6 : 4
Wolfisberg Oliver
WR1-006 13.06 13:53 Sonkur Mustafa
6 : 5
Pauleit Hansjörg
WR1-007 13.06 12:38 Gürgen Alp
0 : 6
Spinas Miro
WR1-008 13.06 13:47 Delle Fiamme Antonio
6 : 5
Frei Roland
loser-round-1
LR1-001 w.o.
0 : 0
Terschawetz Thomas
LR1-002 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-003 w.o.
0 : 0
Rüttimann Alex
LR1-004 Petrovic Dejan
0 : 0
w.o.
LR1-005 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-006 Schenker Marc
0 : 0
w.o.
LR1-007 w.o.
0 : 0
Mitruccio Ernesto
LR1-008 Leone Massimo
0 : 0
w.o.
beginner-round
BR-001 Von Rohr Claudia
0 : 0
w.o.
BR-002 13.06 10:49 Terschawetz Thomas
0 : 6
Stohler Daniel
BR-003 Bonello Bruno
0 : 0
w.o.
BR-004 Moles Daniele
0 : 0
w.o.
BR-005 Scheier Ruth Jo.
0 : 0
w.o.
BR-006 13.06 11:20 Rathnayaka Suresh
6 : 2
Rüttimann Alex
BR-007 13.06 11:46 Michno Jerzy
6 : 2
Petrovic Dejan
BR-008 Häfliger Ortenzia
0 : 0
w.o.
BR-009 w.o.
0 : 0
Pauli Manuel
BR-010 12.06 21:24 Rakic Bojan
DIS : 0
Wolfisberg Oliver
BR-011 13.06 11:46 Schenker Marc
5 : 6
Sonkur Mustafa
BR-012 w.o.
0 : 0
Pauleit Hansjörg
BR-013 w.o.
0 : 0
Gürgen Alp
BR-014 13.06 10:56 Mitruccio Ernesto
0 : 6
Spinas Miro
BR-015 13.06 11:46 Delle Fiamme Antonio
6 : 5
Leone Massimo
BR-016 w.o.
0 : 0
Frei Roland