You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Samstag, 12. Juni 2021

QT Runde 2 - 9-Ball

Benteli’s, Bern
Endrunde, 9-Ball
12.06.2021 10:00 Uhr
final
GME PLAYER 1 PLAYER 2
F-001 12.06 22:06 Lehmann Markus
4 : 7
Bätscher Yannis
semi-final
SF-001 12.06 20:47 Lehmann Markus
7 : 5
Kurzen Eliane
SF-002 12.06 20:35 Feldmann Christine
4 : 7
Bätscher Yannis
quarter-final
QF-001 12.06 19:30 Lopes Da Silva Catarino M.
5 : 7
Lehmann Markus
QF-002 12.06 18:59 Kurzen Eliane
7 : 6
Da Silva Manuel
QF-003 12.06 18:59 Feldmann Christine
7 : 4
Bràs Carlos
QF-004 12.06 19:17 Bätscher Yannis
7 : 3
Olszak Francois
loser-qualification
LQ-001 12.06 17:12 Raco Alessandro
5 : 7
Bràs Carlos
LQ-002 12.06 17:06 Lehmann Markus
7 : 5
Gerber Stefan
LQ-003 12.06 18:12 Olszak Francois
7 : 4
Klossner - Krähenbühl P.
LQ-004 12.06 17:10 Da Silva Manuel
7 : 6
Keller Yannik
loser-round-3
LR3-001 12.06 15:38 Raco Alessandro
7 : 4
Macedo Julio
LR3-002 12.06 15:44 Lehmann Markus
7 : 5
Stauffiger Yannick
LR3-003 12.06 16:31 Olszak Francois
7 : 4
Schneeberger C.
LR3-004 12.06 16:02 Da Silva Manuel
7 : 5
Schmid Daniel
winner-round-2
WR2-001 12.06 14:38 Lopes Da Silva Catarino M.
7 : 2
Gerber Stefan
WR2-002 12.06 15:44 Bràs Carlos
6 : 7
Kurzen Eliane
WR2-003 12.06 16:02 Keller Yannik
4 : 7
Feldmann Christine
WR2-004 12.06 14:31 Bätscher Yannis
7 : 2
Klossner - Krähenbühl P.
loser-round-2
LR2-001 12.06 13:44 Raco Alessandro
7 : 4
Teixeira Vitor
LR2-002 12.06 13:39 Macedo Julio
7 : 6
Horn Patrick
LR2-003 12.06 13:23 Lehmann Markus
7 : 2
Rüthy Daniel
LR2-004 12.06 13:38 Stauffiger Yannick
7 : 2
Keller Cindy
LR2-005 12.06 14:30 Olszak Francois
7 : 4
Zimmerli Roland
LR2-006 12.06 14:48 Schneeberger C.
7 : 4
Martins David
LR2-007 12.06 14:38 Briggen Eliane
2 : 7
Da Silva Manuel
LR2-008 12.06 14:54 Schmid Daniel
7 : 5
Cisternino Sabrina
winner-round-1
WR1-001 12.06 13:28 Zimmerli Roland
6 : 7
Lopes Da Silva Catarino M.
WR1-002 12.06 13:17 Martins David
6 : 7
Gerber Stefan
WR1-003 12.06 13:35 Bràs Carlos
7 : 6
Da Silva Manuel
WR1-004 12.06 12:47 Kurzen Eliane
7 : 2
Cisternino Sabrina
WR1-005 12.06 12:39 Keller Yannik
7 : 5
Teixeira Vitor
WR1-006 12.06 12:32 Feldmann Christine
7 : 5
Horn Patrick
WR1-007 12.06 11:45 Rüthy Daniel
0 : 7
Bätscher Yannis
WR1-008 12.06 12:43 Klossner - Krähenbühl P.
7 : 4
Keller Cindy
loser-round-1
LR1-001 w.o.
0 : 0
Raco Alessandro
LR1-002 Macedo Julio
0 : 0
w.o.
LR1-003 w.o.
0 : 0
Lehmann Markus
LR1-004 Stauffiger Yannick
0 : 0
w.o.
LR1-005 w.o.
0 : 0
Olszak Francois
LR1-006 Schneeberger C.
0 : 0
w.o.
LR1-007 w.o.
0 : 0
Briggen Eliane
LR1-008 Schmid Daniel
0 : 0
w.o.
beginner-round
BR-001 Zimmerli Roland
0 : 0
w.o.
BR-002 12.06 11:51 Lopes Da Silva Catarino M.
7 : 2
Raco Alessandro
BR-003 12.06 11:58 Macedo Julio
3 : 7
Martins David
BR-004 Gerber Stefan
0 : 0
w.o.
BR-005 Bràs Carlos
0 : 0
w.o.
BR-006 12.06 11:13 Lehmann Markus
6 : 7
Da Silva Manuel
BR-007 12.06 11:05 Kurzen Eliane
7 : 6
Stauffiger Yannick
BR-008 Cisternino Sabrina
0 : 0
w.o.
BR-009 w.o.
0 : 0
Keller Yannik
BR-010 12.06 11:23 Olszak Francois
5 : 7
Teixeira Vitor
BR-011 12.06 11:05 Feldmann Christine
7 : 1
Schneeberger C.
BR-012 w.o.
0 : 0
Horn Patrick
BR-013 w.o.
0 : 0
Rüthy Daniel
BR-014 12.06 10:58 Briggen Eliane
1 : 7
Bätscher Yannis
BR-015 12.06 11:09 Schmid Daniel
3 : 7
Klossner - Krähenbühl P.
BR-016 w.o.
0 : 0
Keller Cindy