You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Samstag, 12. Juni 2021

QT Runde 2 - 9-Ball

Medela Sports Team, Zofingen
Endrunde, 9-Ball
12.06.2021 10:00 Uhr
final
GME PLAYER 1 PLAYER 2
F-001 12.06 21:01 Von Rohr Claudia
7 : 0
Gaspar Yini
semi-final
SF-001 12.06 20:24 Von Rohr Claudia
7 : 0
Berner Reto
SF-002 12.06 20:17 Sonkur Mustafa
6 : 7
Gaspar Yini
quarter-final
QF-001 12.06 19:00 Von Rohr Claudia
7 : 5
Pauli Manuel
QF-002 12.06 19:40 Berner Reto
7 : 4
Wolfisberg Oliver
QF-003 12.06 19:03 Sonkur Mustafa
7 : 5
Portmann Markus
QF-004 12.06 19:11 Gaspar Yini
7 : 5
Pauleit Hansjörg
loser-qualification
LQ-001 12.06 17:16 Stohler Daniel
6 : 7
Portmann Markus
LQ-002 12.06 17:59 Häfliger Ortenzia
1 : 7
Pauleit Hansjörg
LQ-003 12.06 16:21 Terschawetz Thomas
0 : 7
Wolfisberg Oliver
LQ-004 12.06 16:07 Pauli Manuel
7 : 2
Schenker Marc
loser-round-3
LR3-001 12.06 16:15 Stohler Daniel
7 : 5
Delle Fiamme Antonio
LR3-002 12.06 16:50 Häfliger Ortenzia
7 : 6
Leone Massimo
LR3-003 12.06 15:18 Terschawetz Thomas
7 : 4
Petrovic Dejan
LR3-004 12.06 15:17 Pauli Manuel
7 : 1
Cart Christian
winner-round-2
WR2-001 12.06 14:37 Von Rohr Claudia
7 : 1
Pauleit Hansjörg
WR2-002 12.06 15:08 Portmann Markus
6 : 7
Berner Reto
WR2-003 12.06 15:01 Sonkur Mustafa
7 : 6
Schenker Marc
WR2-004 12.06 13:57 Wolfisberg Oliver
3 : 7
Gaspar Yini
loser-round-2
LR2-001 12.06 13:36 Stohler Daniel
7 : 1
Rüttimann Alex
LR2-002 w.o.
0 : 0
Delle Fiamme Antonio
LR2-003 w.o.
0 : 0
Häfliger Ortenzia
LR2-004 12.06 13:34 Leone Massimo
7 : 3
Portmann Noah
LR2-005 Terschawetz Thomas
0 : 0
w.o.
LR2-006 w.o.
0 : 0
Petrovic Dejan
LR2-007 w.o.
0 : 0
Pauli Manuel
LR2-008 w.o.
0 : 0
Cart Christian
winner-round-1
WR1-001 12.06 11:01 Rakic Bojan
DIS : 0
Von Rohr Claudia
WR1-002 12.06 12:15 Petrovic Dejan
1 : 7
Pauleit Hansjörg
WR1-003 12.06 10:52 Portmann Markus
7 : 2
Pauli Manuel
WR1-004 12.06 13:39 Berner Reto
7 : 2
Cart Christian
WR1-005 12.06 12:51 Sonkur Mustafa
7 : 0
Rüttimann Alex
WR1-006 12.06 12:44 Schenker Marc
7 : 6
Delle Fiamme Antonio
WR1-007 12.06 12:56 Wolfisberg Oliver
7 : 5
Häfliger Ortenzia
WR1-008 12.06 12:36 Portmann Noah
4 : 7
Gaspar Yini
loser-round-1
LR1-001 w.o.
0 : 0
Stohler Daniel
LR1-002 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-003 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-004 Leone Massimo
0 : 0
w.o.
LR1-005 w.o.
0 : 0
Terschawetz Thomas
LR1-006 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-007 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-008 w.o.
0 : 0
w.o.
beginner-round
BR-001 Rakic Bojan
0 : 0
w.o.
BR-002 12.06 11:01 Von Rohr Claudia
7 : 5
Stohler Daniel
BR-003 Petrovic Dejan
0 : 0
w.o.
BR-004 Pauleit Hansjörg
0 : 0
w.o.
BR-005 Portmann Markus
0 : 0
w.o.
BR-006 Pauli Manuel
0 : 0
w.o.
BR-007 12.06 11:00 Berner Reto
7 : 2
Leone Massimo
BR-008 Cart Christian
0 : 0
w.o.
BR-009 w.o.
0 : 0
Sonkur Mustafa
BR-010 12.06 11:33 Rüttimann Alex
7 : 3
Terschawetz Thomas
BR-011 w.o.
0 : 0
Schenker Marc
BR-012 w.o.
0 : 0
Delle Fiamme Antonio
BR-013 w.o.
0 : 0
Wolfisberg Oliver
BR-014 w.o.
0 : 0
Häfliger Ortenzia
BR-015 12.06 09:47 Portmann Noah
0 : DIS
Scheier Ruth Jo.
BR-016 w.o.
0 : 0
Gaspar Yini