You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Samstag, 25. September 2021

Bieler Cup

Pool-Inn BIELard Lounge, Biel/Bienne
Vorrunde, 10-Ball
25.09.2021 10:00 Uhr
Group 1
Spiel Spieler 1 Spieler 2
 
Gr1-G1 25.09 10:52 Jungo Dimitri
5 : 1
Avdiu Burim
Gr1-G2 25.09 10:57 Berger Alexandre
2 : 5
Bregu Eduard
Gr1-G3 25.09 12:23 Schneeberger C.
5 : 2
Klossner - Krähenbühl P.
 
Gr1-G4 25.09 13:18 Bregu Eduard
5 : 0
Schneeberger C.
Gr1-G5 25.09 12:53 Avdiu Burim
4 : 5
Berger Alexandre
Gr1-G6 25.09 12:06 Lehmann Markus
0 : 5
Jungo Dimitri
 
Gr1-G7 25.09 13:46 Berger Alexandre
2 : 5
Lehmann Markus
Gr1-G8 25.09 14:47 Schneeberger C.
1 : 5
Avdiu Burim
Gr1-G9 25.09 14:28 Klossner - Krähenbühl P.
1 : 5
Bregu Eduard
 
Gr1-G10 25.09 16:41 Avdiu Burim
4 : 5
Klossner - Krähenbühl P.
Gr1-G11 25.09 16:13 Lehmann Markus
5 : 3
Schneeberger C.
Gr1-G12 25.09 15:14 Jungo Dimitri
5 : 0
Berger Alexandre
 
Gr1-G13 25.09 17:01 Schneeberger C.
1 : 5
Jungo Dimitri
Gr1-G14 25.09 18:46 Klossner - Krähenbühl P.
5 : 4
Lehmann Markus
Gr1-G15 25.09 17:34 Bregu Eduard
5 : 2
Avdiu Burim
 
Gr1-G16 25.09 16:57 Lehmann Markus
1 : 5
Bregu Eduard
Gr1-G17 25.09 19:29 Jungo Dimitri
5 : 0
Klossner - Krähenbühl P.
Gr1-G18 25.09 19:16 Berger Alexandre
5 : 3
Schneeberger C.
 
Gr1-G19 25.09 17:38 Klossner - Krähenbühl P.
1 : 5
Berger Alexandre
Gr1-G20 25.09 19:10 Bregu Eduard
3 : 5
Jungo Dimitri
Gr1-G21 25.09 20:06 Avdiu Burim
3 : 5
Lehmann Markus
 
Group 2
Spiel Spieler 1 Spieler 2
 
Gr2-G1 25.09 10:54 Starkermann Silvan
5 : 0
Schöni Andres
Gr2-G2 25.09 11:30 Cisternino Sabrina
5 : 4
Daumüller Daniel
Gr2-G3 25.09 11:38 Vieira da Silva V.
3 : 5
Stauffiger Yannick
 
Gr2-G4 25.09 12:48 Daumüller Daniel
3 : 5
Vieira da Silva V.
Gr2-G5 25.09 12:48 Schöni Andres
1 : 5
Cisternino Sabrina
Gr2-G6 25.09 12:20 Rakic Bojan
0 : 5
Starkermann Silvan
 
Gr2-G7 25.09 13:47 Cisternino Sabrina
2 : 5
Rakic Bojan
Gr2-G8 25.09 15:01 Vieira da Silva V.
5 : 1
Schöni Andres
Gr2-G9 25.09 13:51 Stauffiger Yannick
5 : 4
Daumüller Daniel
 
Gr2-G10 25.09 15:27 Schöni Andres
0 : 5
Stauffiger Yannick
Gr2-G11 25.09 16:03 Rakic Bojan
5 : 3
Vieira da Silva V.
Gr2-G12 25.09 15:15 Starkermann Silvan
5 : 1
Cisternino Sabrina
 
Gr2-G13 25.09 17:03 Vieira da Silva V.
3 : 5
Starkermann Silvan
Gr2-G14 25.09 19:28 Stauffiger Yannick
5 : 4
Rakic Bojan
Gr2-G15 25.09 19:03 Daumüller Daniel
5 : 2
Schöni Andres
 
Gr2-G16 25.09 16:48 Rakic Bojan
5 : 1
Daumüller Daniel
Gr2-G17 25.09 18:38 Starkermann Silvan
5 : 4
Stauffiger Yannick
Gr2-G18 25.09 18:24 Cisternino Sabrina
2 : 5
Vieira da Silva V.
 
Gr2-G19 25.09 17:36 Stauffiger Yannick
4 : 5
Cisternino Sabrina
Gr2-G20 25.09 20:00 Daumüller Daniel
3 : 5
Starkermann Silvan
Gr2-G21 25.09 17:47 Schöni Andres
4 : 5
Rakic Bojan
 
Group 3
Spiel Spieler 1 Spieler 2
 
Gr3-G1 25.09 11:04 Poggiolini Marco
5 : 1
Bohnenblust Daniel
Gr3-G2 25.09 11:17 Lopes Da Silva Catarino M.
5 : 1
Kurz Roland
Gr3-G3 25.09 12:16 Feldmann Christine
4 : 5
Campagnolo Gianni
 
Gr3-G4 25.09 13:51 Bohnenblust Daniel
2 : 5
Campagnolo Gianni
Gr3-G5 25.09 14:06 Kurz Roland
4 : 5
Feldmann Christine
Gr3-G6 25.09 13:51 Poggiolini Marco
5 : 3
Lopes Da Silva Catarino M.
 
Gr3-G7 25.09 14:50 Lopes Da Silva Catarino M.
5 : 2
Bohnenblust Daniel
Gr3-G8 25.09 15:05 Feldmann Christine
3 : 5
Poggiolini Marco
Gr3-G9 25.09 14:54 Campagnolo Gianni
5 : 0
Kurz Roland
 
Gr3-G10 25.09 16:14 Bohnenblust Daniel
4 : 5
Kurz Roland
Gr3-G11 25.09 16:09 Poggiolini Marco
5 : 3
Campagnolo Gianni
Gr3-G12 25.09 16:17 Lopes Da Silva Catarino M.
3 : 5
Feldmann Christine
 
Gr3-G13 25.09 17:53 Feldmann Christine
5 : 1
Bohnenblust Daniel
Gr3-G14 25.09 18:31 Campagnolo Gianni
4 : 5
Lopes Da Silva Catarino M.
Gr3-G15 25.09 17:40 Kurz Roland
2 : 5
Poggiolini Marco
 
Group 4
Spiel Spieler 1 Spieler 2
 
Gr4-G1 25.09 11:04 Torres John
5 : 1
Zürcher Lionel
Gr4-G2 25.09 11:05 Gaspar Yini
5 : 1
Schilter Alain
Gr4-G3 25.09 11:46 Zimmerli Roland
5 : 1
Eaves Sean
 
Gr4-G4 25.09 12:36 Zürcher Lionel
0 : 5
Eaves Sean
Gr4-G5 25.09 12:38 Schilter Alain
0 : 5
Zimmerli Roland
Gr4-G6 25.09 13:03 Torres John
5 : 1
Gaspar Yini
 
Gr4-G7 25.09 13:46 Gaspar Yini
5 : 0
Zürcher Lionel
Gr4-G8 25.09 14:13 Zimmerli Roland
0 : 5
Torres John
Gr4-G9 25.09 16:22 Eaves Sean
5 : 1
Schilter Alain
 
Gr4-G10 25.09 15:41 Zürcher Lionel
3 : 5
Schilter Alain
Gr4-G11 25.09 15:03 Torres John
5 : 0
Eaves Sean
Gr4-G12 25.09 17:16 Gaspar Yini
4 : 5
Zimmerli Roland
 
Gr4-G13 25.09 18:33 Zimmerli Roland
5 : 4
Zürcher Lionel
Gr4-G14 25.09 18:30 Eaves Sean
3 : 5
Gaspar Yini
Gr4-G15 25.09 17:20 Schilter Alain
1 : 5
Torres John
 
Group 5
Spiel Spieler 1 Spieler 2
 
Gr5-G1 25.09 11:35 Tschäppät Julien
5 : 4
Schenker Marc
Gr5-G2 25.09 11:37 Nydegger Pascal
5 : 3
Horn Patrick
Gr5-G3 25.09 11:49 Martins David
5 : 2
Bätscher Levin
 
Gr5-G4 25.09 13:15 Schenker Marc
5 : 4
Bätscher Levin
Gr5-G5 25.09 13:05 Horn Patrick
5 : 3
Martins David
Gr5-G6 25.09 13:39 Tschäppät Julien
4 : 5
Nydegger Pascal
 
Gr5-G7 25.09 14:31 Nydegger Pascal
5 : 2
Schenker Marc
Gr5-G8 25.09 14:27 Martins David
1 : 5
Tschäppät Julien
Gr5-G9 25.09 15:24 Bätscher Levin
5 : 4
Horn Patrick
 
Gr5-G10 25.09 16:16 Schenker Marc
3 : 5
Horn Patrick
Gr5-G11 25.09 16:21 Tschäppät Julien
4 : 5
Bätscher Levin
Gr5-G12 25.09 16:52 Nydegger Pascal
5 : 2
Martins David
 
Gr5-G13 25.09 17:33 Martins David
5 : 0
Schenker Marc
Gr5-G14 25.09 18:12 Bätscher Levin
2 : 5
Nydegger Pascal
Gr5-G15 25.09 18:19 Horn Patrick
1 : 5
Tschäppät Julien
 
Group 6
Spiel Spieler 1 Spieler 2
 
Gr6-G1 25.09 11:03 Ljumanoski Burim
5 : 2
Zmoos Alfred
Gr6-G2 25.09 12:02 Flückiger Urs
5 : 4
Schaub Marco
Gr6-G3 25.09 11:55 Raco Alessandro
0 : 5
Volery Shirin
 
Gr6-G4 25.09 13:06 Zmoos Alfred
5 : 4
Volery Shirin
Gr6-G5 25.09 13:38 Schaub Marco
5 : 2
Raco Alessandro
Gr6-G6 25.09 12:53 Ljumanoski Burim
5 : 0
Flückiger Urs
 
Gr6-G7 25.09 14:22 Flückiger Urs
5 : 2
Zmoos Alfred
Gr6-G8 25.09 14:21 Raco Alessandro
1 : 5
Ljumanoski Burim
Gr6-G9 25.09 15:33 Volery Shirin
5 : 4
Schaub Marco
 
Gr6-G10 25.09 16:46 Zmoos Alfred
5 : 3
Schaub Marco
Gr6-G11 25.09 16:59 Ljumanoski Burim
5 : 2
Volery Shirin
Gr6-G12 25.09 16:56 Flückiger Urs
5 : 0
Raco Alessandro
 
Gr6-G13 25.09 17:41 Raco Alessandro
5 : 2
Zmoos Alfred
Gr6-G14 25.09 18:56 Volery Shirin
5 : 4
Flückiger Urs
Gr6-G15 25.09 19:11 Schaub Marco
2 : 5
Ljumanoski Burim