You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Donnerstag, 14. - Sonntag, 17. Oktober 2021

Zürich Open

Lucky Panda - Billard & Sports Bar Lounge, Dietlikon
Endrunde, 10-Ball
17.10.2021 10:00 Uhr
final
GME PLAYER 1 PLAYER 2
F-001 17.10 23:36 Hybler Roman
7 : 4
Jungo Dimitri
semi-final
SF-001 01.01 01:00 Hybler Roman
6 : 5
Olech Michal
SF-002 17.10 21:23 Jungo Dimitri
7 : 5
Regli Ronald
quarter-final
QF-001 17.10 19:04 Hybler Roman
7 : 3
Hammer Florian
QF-002 17.10 20:43 Olech Michal
7 : 3
Tanasomboon Tanes
QF-003 17.10 19:51 Starkermann Silvan
4 : 7
Jungo Dimitri
QF-004 17.10 18:29 Regli Ronald
7 : 1
Ernst Nicolas
winner-round-2
WR2-001 17.10 17:39 Hybler Roman
7 : 3
Torres John
WR2-002 17.10 17:01 Hammer Florian
7 : 1
Nydegger Pascal
WR2-003 17.10 18:19 Tu Mile
4 : 7
Olech Michal
WR2-004 17.10 17:01 Klaiqi Megzon
1 : 7
Tanasomboon Tanes
WR2-005 17.10 18:06 Starkermann Silvan
7 : 6
Salim Can
WR2-006 17.10 17:39 Jungo Dimitri
7 : 3
Wagenmann Frank
WR2-007 17.10 17:17 Regli Ronald
7 : 3
Poggiolini Marco
WR2-008 17.10 17:38 Ernst Nicolas
7 : 3
Ljumanoski Burim
loser-qualification
QL-001 17.10 13:48 Wagenmann Frank
7 : 6
Sonkur Mustafa
QL-002 17.10 16:29 Ljumanoski Burim
7 : 2
Bürki Bernhard
QL-003 17.10 14:35 Torres John
7 : 6
Specchia Sascha
QL-004 17.10 13:40 Nasufi Alen
2 : 7
Salim Can
QL-005 17.10 15:29 Campagnolo Gianni
4 : 7
Tanasomboon Tanes
QL-006 17.10 15:19 Nydegger Pascal
7 : 2
Ayas Murat
QL-007 17.10 15:36 Tschäppät Julien
4 : 7
Olech Michal
QL-008 17.10 14:12 Jäger Ralf
3 : 7
Poggiolini Marco
loser-round-1
LR1-001 w.o.
0 : 0
Wagenmann Frank
LR1-002 17.10 13:22 Marcelic Orin
5 : 7
Ljumanoski Burim
LR1-003 17.10 13:01 Maione Roberto
3 : 7
Torres John
LR1-004 Nasufi Alen
0 : 0
w.o.
LR1-005 w.o.
0 : 0
Campagnolo Gianni
LR1-006 17.10 12:48 Rathnayaka Suresh
3 : 7
Nydegger Pascal
LR1-007 17.10 14:02 Kunz Michael
4 : 7
Tschäppät Julien
LR1-008 Jäger Ralf
0 : 0
w.o.
winner-round-1
WR1-001 17.10 12:55 Hybler Roman
7 : 4
Salim Can
WR1-002 17.10 13:05 Specchia Sascha
5 : 7
Hammer Florian
WR1-003 17.10 15:25 Tu Mile
7 : 6
Bürki Bernhard
WR1-004 17.10 11:53 Sonkur Mustafa
1 : 7
Klaiqi Megzon
WR1-005 17.10 12:37 Poggiolini Marco
4 : 7
Starkermann Silvan
WR1-006 17.10 12:46 Jungo Dimitri
7 : 1
Olech Michal
WR1-007 17.10 14:07 Ayas Murat
6 : 7
Regli Ronald
WR1-008 17.10 12:28 Ernst Nicolas
7 : 0
Tanasomboon Tanes
beginner-round
BR-001 Hybler Roman
0 : 0
w.o.
BR-002 17.10 10:42 Salim Can
7 : 1
Wagenmann Frank
BR-003 17.10 11:20 Specchia Sascha
7 : 3
Marcelic Orin
BR-004 17.10 10:55 Hammer Florian
7 : 1
Ljumanoski Burim
BR-005 17.10 11:22 Tu Mile
7 : 3
Maione Roberto
BR-006 17.10 11:25 Torres John
5 : 7
Bürki Bernhard
BR-007 17.10 10:51 Sonkur Mustafa
7 : 3
Nasufi Alen
BR-008 Klaiqi Megzon
0 : 0
w.o.
BR-009 w.o.
0 : 0
Poggiolini Marco
BR-010 17.10 11:10 Starkermann Silvan
7 : 5
Campagnolo Gianni
BR-011 17.10 10:59 Rathnayaka Suresh
1 : 7
Jungo Dimitri
BR-012 17.10 11:50 Nydegger Pascal
4 : 7
Olech Michal
BR-013 17.10 12:00 Kunz Michael
1 : 7
Ayas Murat
BR-014 17.10 11:45 Tschäppät Julien
3 : 7
Regli Ronald
BR-015 17.10 11:52 Jäger Ralf
2 : 7
Ernst Nicolas
BR-016 w.o.
0 : 0
Tanasomboon Tanes