You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Sonntag, 22. Mai 2022

QT - Runde 1 - 8-Ball

Billard Bar Aramith, Bremgarten
Endrunde, 8-Ball
22.05.2022 11:00 Uhr, Billard Bar Aramith Bremgarten
final
GME PLAYER 1 PLAYER 2
F-001 22.05 20:20 Stauffiger Yannick
5 : 6
Kukic Adi
semi-final
SF-001 22.05 19:28 Himmelsbach Manfred
1 : 6
Stauffiger Yannick
SF-002 22.05 19:31 Rohner Dino
2 : 6
Kukic Adi
quarter-final
QF-001 22.05 18:52 Himmelsbach Manfred
6 : 4
Lozic Velimir
QF-002 22.05 18:18 Stauffiger Yannick
6 : 0
Pauleit Hansjörg
QF-003 22.05 18:50 Rohner Dino
6 : 5
Raco Alessandro
QF-004 22.05 18:05 Kukic Adi
6 : 2
Zimmerli Roland
loser-qualification
LQ-001 22.05 16:53 Schorno Ruedi
3 : 6
Raco Alessandro
LQ-002 22.05 17:04 Kukic Anes
5 : 6
Zimmerli Roland
LQ-003 01.01 01:00 Lozic Velimir
6 : 4
Berner Reto
LQ-004 22.05 17:43 Pauleit Hansjörg
6 : 2
Maldonado Johnny
loser-round-3
LR3-001 22.05 15:38 Schorno Ruedi
6 : 2
Salerno Francesco
LR3-002 22.05 15:12 Bonello Bruno
3 : 6
Kukic Anes
LR3-003 22.05 15:22 Lozic Velimir
6 : 4
Baumgartner Marco
LR3-004 22.05 16:36 Terschawetz Thomas
4 : 6
Pauleit Hansjörg
winner-round-2
WR2-001 22.05 14:14 Zimmerli Roland
2 : 6
Himmelsbach Manfred
WR2-002 22.05 14:45 Stauffiger Yannick
6 : 2
Raco Alessandro
WR2-003 22.05 15:25 Rohner Dino
6 : 5
Maldonado Johnny
WR2-004 22.05 13:40 Berner Reto
0 : 6
Kukic Adi
loser-round-2
LR2-001 22.05 13:27 Subasic Adis
0 : 0
Schorno Ruedi
LR2-002 w.o.
0 : 0
Salerno Francesco
LR2-003 22.05 13:51 Scheier Ruth Jo.
0 : 6
Bonello Bruno
LR2-004 22.05 13:48 Hajdaraj Dugagjin
1 : 6
Kukic Anes
LR2-005 22.05 14:09 Bisaku Beni
0 : 6
Lozic Velimir
LR2-006 22.05 13:19 Zurbuchen Ingrid
2 : 6
Baumgartner Marco
LR2-007 w.o.
0 : 0
Terschawetz Thomas
LR2-008 22.05 15:23 Mitruccio Ernesto
4 : 6
Pauleit Hansjörg
winner-round-1
WR1-001 22.05 13:24 Zimmerli Roland
6 : 3
Lozic Velimir
WR1-002 22.05 11:40 Baumgartner Marco
0 : 6
Himmelsbach Manfred
WR1-003 22.05 12:27 Terschawetz Thomas
1 : 6
Stauffiger Yannick
WR1-004 22.05 13:43 Pauleit Hansjörg
4 : 6
Raco Alessandro
WR1-005 22.05 13:16 Schorno Ruedi
4 : 6
Rohner Dino
WR1-006 22.05 13:50 Maldonado Johnny
6 : 3
Salerno Francesco
WR1-007 22.05 12:51 Berner Reto
6 : 5
Bonello Bruno
WR1-008 22.05 13:01 Kukic Anes
4 : 6
Kukic Adi
loser-round-1
LR1-001 w.o.
0 : 0
Subasic Adis
LR1-002 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-003 w.o.
0 : 0
Scheier Ruth Jo.
LR1-004 Hajdaraj Dugagjin
0 : 0
w.o.
LR1-005 w.o.
0 : 0
Bisaku Beni
LR1-006 Zurbuchen Ingrid
0 : 0
w.o.
LR1-007 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-008 Mitruccio Ernesto
0 : 0
w.o.
beginner-round
BR-001 Zimmerli Roland
0 : 0
w.o.
BR-002 22.05 11:29 Lozic Velimir
6 : 0
Subasic Adis
BR-003 Baumgartner Marco
0 : 0
w.o.
BR-004 Himmelsbach Manfred
0 : 0
w.o.
BR-005 Terschawetz Thomas
0 : 0
w.o.
BR-006 22.05 11:37 Scheier Ruth Jo.
0 : 6
Stauffiger Yannick
BR-007 22.05 11:56 Pauleit Hansjörg
6 : 0
Hajdaraj Dugagjin
BR-008 Raco Alessandro
0 : 0
w.o.
BR-009 w.o.
0 : 0
Schorno Ruedi
BR-010 22.05 11:56 Bisaku Beni
2 : 6
Rohner Dino
BR-011 22.05 12:07 Maldonado Johnny
6 : 2
Zurbuchen Ingrid
BR-012 w.o.
0 : 0
Salerno Francesco
BR-013 w.o.
0 : 0
Berner Reto
BR-014 w.o.
0 : 0
Bonello Bruno
BR-015 22.05 11:59 Mitruccio Ernesto
3 : 6
Kukic Anes
BR-016 w.o.
0 : 0
Kukic Adi