You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Samstag, 23. April 2022

QT - Runde 2 - 9-Ball

Lucky Panda - Billard & Sports Bar Lounge, Dietlikon
Endrunde, 9-Ball
23.04.2022 11:00 Uhr, Lucky Panda - Billard & Sports Bar Lounge Dietlikon
final
GME PLAYER 1 PLAYER 2
F-001 23.04 21:54 Gaspar Yini
4 : 7
Kunz Michael
semi-final
SF-001 23.04 20:51 Gaspar Yini
7 : 4
Frei Roland
SF-002 23.04 19:42 Kunz Michael
7 : 6
Rocha Alvaro
quarter-final
QF-001 23.04 17:39 Gaspar Yini
7 : 3
Rohner Dino
QF-002 23.04 19:29 Frei Roland
7 : 0
Baumgartner Marco
QF-003 23.04 18:34 Kunz Michael
7 : 2
Gauch Fabian
QF-004 23.04 17:54 Rocha Alvaro
7 : 3
Wolfisberg Oliver
loser-qualification
LQ-001 23.04 17:36 Gürgen Alp
4 : 7
Gauch Fabian
LQ-002 23.04 16:38 Wolfisberg Oliver
7 : 2
Kälin Markus
LQ-003 23.04 18:25 Moles Daniele
6 : 7
Baumgartner Marco
LQ-004 23.04 16:21 Maldonado Johnny
3 : 7
Rohner Dino
loser-round-3
LR3-001 23.04 16:30 Gürgen Alp
7 : 5
Niederhauser Hans
LR3-002 23.04 14:13 Schaub Marco
2 : 7
Wolfisberg Oliver
LR3-003 23.04 17:06 Zelei Andreas
4 : 7
Moles Daniele
LR3-004 23.04 15:14 Maldonado Johnny
7 : 4
Himmelsbach Manfred
winner-round-2
WR2-001 23.04 15:32 Gaspar Yini
7 : 3
Kälin Markus
WR2-002 23.04 14:43 Frei Roland
7 : 6
Gauch Fabian
WR2-003 23.04 15:12 Kunz Michael
7 : 6
Rohner Dino
WR2-004 23.04 14:17 Baumgartner Marco
4 : 7
Rocha Alvaro
loser-round-2
LR2-001 23.04 14:59 Habersaat Ursula
4 : 7
Gürgen Alp
LR2-002 w.o.
0 : 0
Niederhauser Hans
LR2-003 w.o.
0 : 0
Schaub Marco
LR2-004 w.o.
0 : 0
Wolfisberg Oliver
LR2-005 23.04 15:49 Scheier Ruth Jo.
6 : 7
Zelei Andreas
LR2-006 w.o.
0 : 0
Moles Daniele
LR2-007 w.o.
0 : 0
Maldonado Johnny
LR2-008 23.04 13:52 Terschawetz Thomas
3 : 7
Himmelsbach Manfred
winner-round-1
WR1-001 23.04 13:51 Gaspar Yini
7 : 0
Zelei Andreas
WR1-002 23.04 12:17 Kälin Markus
7 : 4
Moles Daniele
WR1-003 23.04 12:09 Maldonado Johnny
1 : 7
Frei Roland
WR1-004 23.04 12:31 Gauch Fabian
7 : 3
Himmelsbach Manfred
WR1-005 23.04 13:42 Kunz Michael
7 : 4
Gürgen Alp
WR1-006 23.04 11:55 Niederhauser Hans
2 : 7
Rohner Dino
WR1-007 23.04 12:16 Schaub Marco
5 : 7
Baumgartner Marco
WR1-008 23.04 12:33 Rocha Alvaro
7 : 0
Wolfisberg Oliver
loser-round-1
LR1-001 w.o.
0 : 0
Habersaat Ursula
LR1-002 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-003 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-004 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-005 w.o.
0 : 0
Scheier Ruth Jo.
LR1-006 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-007 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-008 Terschawetz Thomas
0 : 0
w.o.
beginner-round
BR-001 Gaspar Yini
0 : 0
w.o.
BR-002 23.04 12:26 Zelei Andreas
7 : 3
Habersaat Ursula
BR-003 Kälin Markus
0 : 0
w.o.
BR-004 Moles Daniele
0 : 0
w.o.
BR-005 Maldonado Johnny
0 : 0
w.o.
BR-006 Frei Roland
0 : 0
w.o.
BR-007 22.04 18:38 Gauch Fabian
0 : 0
Hajdaraj Dugagjin
BR-008 Himmelsbach Manfred
0 : 0
w.o.
BR-009 w.o.
0 : 0
Kunz Michael
BR-010 23.04 12:09 Scheier Ruth Jo.
1 : 7
Gürgen Alp
BR-011 w.o.
0 : 0
Niederhauser Hans
BR-012 w.o.
0 : 0
Rohner Dino
BR-013 w.o.
0 : 0
Schaub Marco
BR-014 w.o.
0 : 0
Baumgartner Marco
BR-015 23.04 11:41 Rocha Alvaro
7 : 1
Terschawetz Thomas
BR-016 w.o.
0 : 0
Wolfisberg Oliver