You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Samstag, 13. August 2022

Lucky Panda Open 9-Ball

Lucky Panda - Billard & Sports Bar Lounge, Dietlikon
Endrunde, 9-Ball
13.08.2022 11:00 Uhr, Lucky Panda - Billard & Sports Bar Lounge Dietlikon
final
GME PLAYER 1 PLAYER 2
F-001 13.08 23:37 Schneider Michael
4 : 7
Sallmayer Nico
semi-final
SF-001 13.08 22:17 Schneider Michael
7 : 4
Hybler Roman
SF-002 13.08 21:48 Heeb Steve
1 : 7
Sallmayer Nico
quarter-final
QF-001 13.08 21:06 Bregu Eduard
6 : 7
Schneider Michael
QF-002 13.08 20:57 Hybler Roman
7 : 4
Jäger Ralf
QF-003 13.08 19:52 Rakic Bojan
3 : 7
Heeb Steve
QF-004 13.08 19:45 Ernst Nicolas
3 : 7
Sallmayer Nico
loser-qualification
LQ-001 13.08 18:09 Sallmayer Nico
6 : 3
Gauch Fabian
LQ-002 13.08 19:38 Jäger Ralf
6 : 1
Iacuzzo Stefano
LQ-003 13.08 19:47 Starkermann Silvan
4 : 6
Schneider Michael
LQ-004 13.08 18:36 Wolfisberg Oliver
2 : 6
Heeb Steve
loser-round-5
LR5-001 13.08 17:01 Sallmayer Nico
6 : 2
Briker Patrick
LR5-002 13.08 18:39 Zimmerli Roland
0 : 6
Jäger Ralf
LR5-003 13.08 18:57 Starkermann Silvan
6 : 3
Koch Gerhard
LR5-004 13.08 17:40 Wolfisberg Oliver
6 : 4
Campagnolo Gianni
winner-round-3
WR3-001 13.08 16:00 Bregu Eduard
7 : 4
Heeb Steve
WR3-002 13.08 17:01 Schneider Michael
6 : 7
Hybler Roman
WR3-003 13.08 17:14 Iacuzzo Stefano
5 : 7
Rakic Bojan
WR3-004 13.08 17:10 Ernst Nicolas
7 : 3
Gauch Fabian
loser-round-4
LR4-001 13.08 16:07 Sallmayer Nico
6 : 4
Poggiolini Marco
LR4-002 13.08 15:54 Briker Patrick
6 : 2
Nielsen Brian
LR4-003 13.08 15:37 Zimmerli Roland
6 : 3
Kilcher Willi
LR4-004 13.08 18:02 Jäger Ralf
6 : 5
Arda David
LR4-005 13.08 18:02 Tanasomboon Tanes
4 : 6
Starkermann Silvan
LR4-006 13.08 16:24 Tu Mile
3 : 6
Koch Gerhard
LR4-007 13.08 15:47 Wolfisberg Oliver
6 : 5
Graf Peter
LR4-008 13.08 16:42 Flore Vlad
0 : 6
Campagnolo Gianni
loser-round-3
LR3-001 13.08 14:07 Sallmayer Nico
6 : 0
Thavapala Jothy
LR3-002 13.08 14:03 Briker Patrick
6 : 1
Büyükkarakas Kamil
LR3-003 13.08 14:21 Bürki Bernhard
0 : 6
Zimmerli Roland
LR3-004 13.08 15:35 Jäger Ralf
6 : 5
Hybler Alessio
LR3-005 13.08 17:03 Tanasomboon Tanes
6 : 2
Schorno Ruedi
LR3-006 13.08 13:31 Tu Mile
6 : 2
Strojnik André
LR3-007 13.08 13:23 Tihanov Simon
4 : 6
Wolfisberg Oliver
LR3-008 13.08 16:36 Gürgen Alp
5 : 6
Flore Vlad
winner-round-2
WR2-001 13.08 14:53 Starkermann Silvan
5 : 7
Bregu Eduard
WR2-002 13.08 14:46 Heeb Steve
7 : 3
Koch Gerhard
WR2-003 13.08 14:34 Schneider Michael
7 : 0
Graf Peter
WR2-004 13.08 13:37 Campagnolo Gianni
5 : 7
Hybler Roman
WR2-005 13.08 15:38 Poggiolini Marco
5 : 7
Iacuzzo Stefano
WR2-006 13.08 14:18 Nielsen Brian
4 : 7
Rakic Bojan
WR2-007 13.08 13:49 Ernst Nicolas
7 : 1
Kilcher Willi
WR2-008 13.08 16:21 Gauch Fabian
7 : 5
Arda David
loser-round-2
LR2-001 13.08 13:21 Radisavljevic Branko
2 : 6
Sallmayer Nico
LR2-002 w.o.
0 : 0
Thavapala Jothy
LR2-003 w.o.
0 : 0
Briker Patrick
LR2-004 w.o.
0 : 0
Büyükkarakas Kamil
LR2-005 w.o.
0 : 0
Bürki Bernhard
LR2-006 w.o.
0 : 0
Zimmerli Roland
LR2-007 w.o.
0 : 0
Jäger Ralf
LR2-008 w.o.
0 : 0
Hybler Alessio
LR2-009 13.08 16:08 Tkachenko Yehor
5 : 6
Tanasomboon Tanes
LR2-010 w.o.
0 : 0
Schorno Ruedi
LR2-011 w.o.
0 : 0
Tu Mile
LR2-012 w.o.
0 : 0
Strojnik André
LR2-013 w.o.
0 : 0
Tihanov Simon
LR2-014 w.o.
0 : 0
Wolfisberg Oliver
LR2-015 w.o.
0 : 0
Gürgen Alp
LR2-016 13.08 15:07 Flore Vlad
6 : 4
Tortorici Antonino
winner-round-1
WR1-001 13.08 13:29 Starkermann Silvan
7 : 1
Hybler Alessio
WR1-002 13.08 12:59 Bregu Eduard
7 : 4
Jäger Ralf
WR1-003 13.08 12:20 Zimmerli Roland
4 : 7
Heeb Steve
WR1-004 13.08 13:28 Koch Gerhard
7 : 4
Bürki Bernhard
WR1-005 13.08 13:06 Schneider Michael
7 : 1
Büyükkarakas Kamil
WR1-006 13.08 13:08 Briker Patrick
2 : 7
Graf Peter
WR1-007 13.08 12:01 Campagnolo Gianni
7 : 0
Thavapala Jothy
WR1-008 13.08 12:28 Sallmayer Nico
4 : 7
Hybler Roman
WR1-009 13.08 14:07 Poggiolini Marco
7 : 6
Tortorici Antonino
WR1-010 13.08 12:46 Gürgen Alp
6 : 7
Iacuzzo Stefano
WR1-011 13.08 12:12 Wolfisberg Oliver
2 : 7
Nielsen Brian
WR1-012 13.08 12:31 Tihanov Simon
3 : 7
Rakic Bojan
WR1-013 13.08 11:42 Ernst Nicolas
7 : 0
Strojnik André
WR1-014 13.08 12:38 Kilcher Willi
7 : 5
Tu Mile
WR1-015 01.01 01:00 Gauch Fabian
7 : 3
Schorno Ruedi
WR1-016 13.08 14:57 Arda David
7 : 6
Tanasomboon Tanes
loser-round-1
LR1-001 w.o.
0 : 0
Radisavljevic Branko
LR1-002 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-003 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-004 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-005 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-006 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-007 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-008 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-009 w.o.
0 : 0
Tkachenko Yehor
LR1-010 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-011 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-012 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-013 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-014 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-015 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-016 Flore Vlad
0 : 0
w.o.
beginner-round
BR-001 Starkermann Silvan
0 : 0
w.o.
BR-002 13.08 12:25 Radisavljevic Branko
3 : 7
Hybler Alessio
BR-003 Bregu Eduard
0 : 0
w.o.
BR-004 Jäger Ralf
0 : 0
w.o.
BR-005 Zimmerli Roland
0 : 0
w.o.
BR-006 Heeb Steve
0 : 0
w.o.
BR-007 Koch Gerhard
0 : 0
w.o.
BR-008 Bürki Bernhard
0 : 0
w.o.
BR-009 Schneider Michael
0 : 0
w.o.
BR-010 Büyükkarakas Kamil
0 : 0
w.o.
BR-011 Briker Patrick
0 : 0
w.o.
BR-012 Graf Peter
0 : 0
w.o.
BR-013 Campagnolo Gianni
0 : 0
w.o.
BR-014 Thavapala Jothy
0 : 0
w.o.
BR-015 Sallmayer Nico
0 : 0
w.o.
BR-016 Hybler Roman
0 : 0
w.o.
BR-017 w.o.
0 : 0
Poggiolini Marco
BR-018 13.08 12:13 Tkachenko Yehor
5 : 7
Tortorici Antonino
BR-019 w.o.
0 : 0
Gürgen Alp
BR-020 w.o.
0 : 0
Iacuzzo Stefano
BR-021 w.o.
0 : 0
Wolfisberg Oliver
BR-022 w.o.
0 : 0
Nielsen Brian
BR-023 w.o.
0 : 0
Tihanov Simon
BR-024 w.o.
0 : 0
Rakic Bojan
BR-025 w.o.
0 : 0
Ernst Nicolas
BR-026 w.o.
0 : 0
Strojnik André
BR-027 w.o.
0 : 0
Kilcher Willi
BR-028 w.o.
0 : 0
Tu Mile
BR-029 w.o.
0 : 0
Gauch Fabian
BR-030 w.o.
0 : 0
Schorno Ruedi
BR-031 13.08 12:45 Flore Vlad
5 : 7
Arda David
BR-032 w.o.
0 : 0
Tanasomboon Tanes