FIELD A - VR S&B Open
12.10.2019 10:00 h - Groups
FIELD A - VR
Progress: 60 / 60 matches (100,00%) played Race to: 4 Disciplin: 9-Ball
Matches group 1  ( 100,00% )
 
  Player 1 Player 2
Ayas Murat  -  Walk Over 2 : 0  
Schneeberger Catherine  -  Accolla Andrea 3 : 4  
 
Ayas Murat  -  Accolla Andrea 4 : 2  
Schneeberger Catherine  -  Walk Over 2 : 0  
 
Ayas Murat  -  Schneeberger Catherine 4 : 1  
Accolla Andrea  -  Walk Over 2 : 0  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Ayas Murat SUI 3 3 10 3 +7
Accolla Andrea ITA 3 2 8 7 +1
Schneeberger Catherine SUI 3 1 6 8 -2
Walk Over   3 0 0 12 -12
Matches group 2  ( 100,00% )
 
  Player 1 Player 2
Tanasomboon Tanes  -  Rodrigues Carlo 1 : 0  
Spycher Miriam  -  Cart Christian 4 : 3  
 
Tanasomboon Tanes  -  Cart Christian 4 : 2  
Spycher Miriam  -  Rodrigues Carlo 1 : 0  
 
Tanasomboon Tanes  -  Spycher Miriam 4 : 1  
Cart Christian  -  Rodrigues Carlo 1 : 0  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Tanasomboon Tanes THA 3 3 9 3 +6
Spycher Miriam SUI 3 2 6 7 -1
Cart Christian SUI 3 1 6 8 -2
Rodrigues Carlo SUI 3 0 0 3 -3
Matches group 3  ( 100,00% )
 
  Player 1 Player 2
Lely Alex  -  Bregu Eduard 2 : 4  
Nussbaum Lars  -  Raco Alessandro 4 : 2  
 
Lely Alex  -  Raco Alessandro 4 : 0  
Nussbaum Lars  -  Bregu Eduard 3 : 4  
 
Lely Alex  -  Nussbaum Lars 4 : 1  
Raco Alessandro  -  Bregu Eduard 2 : 4  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Bregu Eduard ALB 3 3 12 7 +5
Lely Alex NED 3 2 10 5 +5
Nussbaum Lars SUI 3 1 8 10 -2
Raco Alessandro ITA 3 0 4 12 -8
 
 
 
 
Matches group 4  ( 100,00% )
 
  Player 1 Player 2
Poggiolini Marco  -  Nasufi Alen 4 : 0  
Bürki Bernhard  -  Esseiva Guillaume 3 : 4  
 
Poggiolini Marco  -  Esseiva Guillaume 3 : 4  
Bürki Bernhard  -  Nasufi Alen 4 : 3  
 
Poggiolini Marco  -  Bürki Bernhard 4 : 1  
Esseiva Guillaume  -  Nasufi Alen 4 : 2  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Esseiva Guillaume SUI 3 3 12 8 +4
Poggiolini Marco ITA 3 2 11 5 +6
Bürki Bernhard SUI 3 1 8 11 -3
Nasufi Alen SUI 3 0 5 12 -7
Matches group 5  ( 100,00% )
 
  Player 1 Player 2
Karabiyik Aygün  -  Sterchi Pascal 4 : 2  
Simond Gilbert  -  Germana Pierpaolo 4 : 0  
 
Karabiyik Aygün  -  Germana Pierpaolo 4 : 0  
Simond Gilbert  -  Sterchi Pascal 0 : 4  
 
Karabiyik Aygün  -  Simond Gilbert 4 : 0  
Germana Pierpaolo  -  Sterchi Pascal 2 : 4  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Karabiyik Aygün SUI 3 3 12 2 +10
Sterchi Pascal SUI 3 2 10 6 +4
Simond Gilbert SUI 3 1 4 8 -4
Germana Pierpaolo ITA 3 0 2 12 -10
Matches group 6  ( 100,00% )
 
  Player 1 Player 2
Penta Marco  -  Bilotta Giampiero 4 : 3  
Aebersold Adrian  -  Keller Cindy 4 : 2  
 
Penta Marco  -  Keller Cindy 4 : 2  
Aebersold Adrian  -  Bilotta Giampiero 4 : 0  
 
Penta Marco  -  Aebersold Adrian 3 : 4  
Keller Cindy  -  Bilotta Giampiero 0 : 4  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Aebersold Adrian SUI 3 3 12 5 +7
Penta Marco SUI 3 2 11 9 +2
Bilotta Giampiero ITA 3 1 7 8 -1
Keller Cindy SUI 3 0 4 12 -8
 
 
 
 
Matches group 7  ( 100,00% )
 
  Player 1 Player 2
Schneider Michael  -  Bràs Carlos 1 : 0  
Cisternino Sabrina  -  Duranec Emanuel 4 : 3  
 
Schneider Michael  -  Duranec Emanuel 4 : 0  
Cisternino Sabrina  -  Bràs Carlos 1 : 0  
 
Schneider Michael  -  Cisternino Sabrina 4 : 3  
Duranec Emanuel  -  Bràs Carlos 1 : 0  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Schneider Michael SUI 3 3 9 3 +6
Cisternino Sabrina SUI 3 2 8 7 +1
Duranec Emanuel CRO 3 1 4 8 -4
Bràs Carlos POR 3 0 0 3 -3
Matches group 8  ( 100,00% )
 
  Player 1 Player 2
Krasniki Fadil Espere  -  Gehrhardt Armin 4 : 0  
Bruni Danilo  -  Graf Peter 3 : 4  
 
Krasniki Fadil Espere  -  Graf Peter 4 : 2  
Bruni Danilo  -  Gehrhardt Armin 3 : 4  
 
Krasniki Fadil Espere  -  Bruni Danilo 2 : 4  
Graf Peter  -  Gehrhardt Armin 4 : 1  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Krasniki Fadil Espere SUI 3 2 10 6 +4
Graf Peter SUI 3 2 10 8 +2
Bruni Danilo SUI 3 1 10 10 0
Gehrhardt Armin SUI 3 1 5 11 -6
Matches group 9  ( 100,00% )
 
  Player 1 Player 2
Tu Mile  -  Briggen Eliane 4 : 0  
Piller Rolf  -  Dziezyc Simon 3 : 4  
 
Tu Mile  -  Dziezyc Simon 4 : 1  
Piller Rolf  -  Briggen Eliane 4 : 1  
 
Tu Mile  -  Piller Rolf 4 : 1  
Dziezyc Simon  -  Briggen Eliane 4 : 1  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Tu Mile VIE 3 3 12 2 +10
Dziezyc Simon POL 3 2 9 8 +1
Piller Rolf SUI 3 1 8 9 -1
Briggen Eliane SUI 3 0 2 12 -10
 
 
 
 
Matches group 10  ( 100,00% )
 
  Player 1 Player 2
Risuscitazione Marco  -  Schneider Cristina 4 : 2  
Stauffiger Yannick  -  Schneider Daniel 1 : 4  
 
Risuscitazione Marco  -  Schneider Daniel 4 : 3  
Stauffiger Yannick  -  Schneider Cristina 3 : 4  
 
Risuscitazione Marco  -  Stauffiger Yannick 4 : 3  
Schneider Daniel  -  Schneider Cristina 4 : 3  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Risuscitazione Marco SUI 3 3 12 8 +4
Schneider Daniel SUI 3 2 11 8 +3
Schneider Cristina USA 3 1 9 11 -2
Stauffiger Yannick SUI 3 0 7 12 -5
Sp=Matches, S=Victories, +=Won games, -=Loose games, dif= +/- -Differece, HB=Highest break
Victories, difference, direct encounter, won games, drawing lots/playoff match