You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Mittwoch, 20. Oktober 2021

Lucky Panda Cup

Lucky Panda - Billard & Sports Bar Lounge, Dietlikon
Endrunde, 9-Ball
20.10.2021 19:00 Uhr
final
GME PLAYER 1 PLAYER 2
F-001 21.10 01:41 Marcelic Orin
5 : 1
Klaiqi Megzon
semi-final
SF-001 21.10 01:40 Marcelic Orin
5 : 2
Zielinski Thomas
SF-002 21.10 00:30 Klaiqi Megzon
5 : 0
Zmoos Alfred
quarter-final
QF-001 21.10 00:00 Di Santo Dino
2 : 5
Marcelic Orin
QF-002 21.10 00:40 Tu Mile
3 : 5
Zielinski Thomas
QF-003 21.10 00:05 Klaiqi Megzon
5 : 4
Tanasomboon Tanes
QF-004 20.10 23:36 Campagnolo Gianni
4 : 5
Zmoos Alfred
loser-qualification
LQ-001 20.10 22:47 Nielsen Brian
3 : 5
Zmoos Alfred
LQ-002 20.10 23:06 Graf Peter
1 : 5
Tanasomboon Tanes
LQ-003 20.10 23:13 Jasiqi Sami
2 : 5
Marcelic Orin
LQ-004 20.10 23:23 Zielinski Thomas
5 : 1
Nasufi Alen
loser-round-3
LR3-001 20.10 21:57 Nielsen Brian
5 : 2
Rathnayaka Suresh
LR3-002 20.10 22:21 Graf Peter
5 : 1
Wolfisberg Oliver
LR3-003 20.10 22:24 Jasiqi Sami
5 : 3
Gromilic Suad
LR3-004 20.10 22:28 Zielinski Thomas
5 : 1
Di Santo Dario
winner-round-2
WR2-001 20.10 22:29 Di Santo Dino
5 : 4
Tanasomboon Tanes
WR2-002 20.10 21:34 Tu Mile
5 : 0
Zmoos Alfred
WR2-003 20.10 21:50 Klaiqi Megzon
5 : 4
Nasufi Alen
WR2-004 20.10 22:01 Marcelic Orin
1 : 5
Campagnolo Gianni
loser-round-2
LR2-001 01.01 01:00 Jetmir Jashari
0 : 4
Nielsen Brian
LR2-002 w.o.
0 : 0
Rathnayaka Suresh
LR2-003 20.10 21:18 Graf Peter
5 : 1
Saechan Chittiporn
LR2-004 20.10 21:06 Wolfisberg Oliver
5 : 2
Joos Sijon
LR2-005 20.10 21:43 Jasiqi Sami
5 : 3
Müller Beat
LR2-006 20.10 21:14 Bartok Gabor
0 : 5
Gromilic Suad
LR2-007 20.10 21:51 Volodymyr Shtenovych
3 : 5
Zielinski Thomas
LR2-008 20.10 21:30 Di Santo Dario
5 : 1
Scheier Ruth Jo.
winner-round-1
WR1-001 20.10 20:34 Di Santo Dino
5 : 0
Müller Beat
WR1-002 20.10 20:24 Tanasomboon Tanes
5 : 0
Gromilic Suad
WR1-003 20.10 21:01 Tu Mile
5 : 2
Zielinski Thomas
WR1-004 20.10 20:58 Zmoos Alfred
5 : 2
Scheier Ruth Jo.
WR1-005 20.10 20:16 Nielsen Brian
0 : 5
Klaiqi Megzon
WR1-006 20.10 20:49 Nasufi Alen
5 : 2
Rathnayaka Suresh
WR1-007 20.10 20:42 Saechan Chittiporn
0 : 5
Marcelic Orin
WR1-008 20.10 20:20 Campagnolo Gianni
5 : 1
Joos Sijon
loser-round-1
LR1-001 w.o.
0 : 0
Jetmir Jashari
LR1-002 w.o.
0 : 0
w.o.
LR1-003 w.o.
0 : 0
Graf Peter
LR1-004 Wolfisberg Oliver
0 : 0
w.o.
LR1-005 w.o.
0 : 0
Jasiqi Sami
LR1-006 Bartok Gabor
0 : 0
w.o.
LR1-007 w.o.
0 : 0
Volodymyr Shtenovych
LR1-008 Di Santo Dario
0 : 0
w.o.
beginner-round
BR-001 Di Santo Dino
0 : 0
w.o.
BR-002 20.10 19:50 Müller Beat
5 : 2
Jetmir Jashari
BR-003 Tanasomboon Tanes
0 : 0
w.o.
BR-004 Gromilic Suad
0 : 0
w.o.
BR-005 Tu Mile
0 : 0
w.o.
BR-006 20.10 19:51 Zielinski Thomas
5 : 2
Graf Peter
BR-007 20.10 20:04 Zmoos Alfred
5 : 2
Wolfisberg Oliver
BR-008 Scheier Ruth Jo.
0 : 0
w.o.
BR-009 w.o.
0 : 0
Nielsen Brian
BR-010 20.10 19:34 Jasiqi Sami
1 : 5
Klaiqi Megzon
BR-011 20.10 20:03 Nasufi Alen
5 : 3
Bartok Gabor
BR-012 w.o.
0 : 0
Rathnayaka Suresh
BR-013 w.o.
0 : 0
Saechan Chittiporn
BR-014 20.10 19:57 Marcelic Orin
5 : 3
Volodymyr Shtenovych
BR-015 20.10 19:48 Di Santo Dario
2 : 5
Campagnolo Gianni
BR-016 w.o.
0 : 0
Joos Sijon