You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Mittwoch, 27. Oktober 2021

Lucky Panda Cup

Lucky Panda - Billard & Sports Bar Lounge, Dietlikon
Endrunde, 10-Ball
27.10.2021 19:00 Uhr
final
GME PLAYER 1 PLAYER 2
F-001 28.10 03:09 Di Santo Dino
2 : 5
Ayas Murat
semi-final
SF-001 28.10 01:55 Di Santo Dino
5 : 4
Tanasomboon Tanes
SF-002 28.10 02:35 Ayas Murat
5 : 2
Gaspar Yini
quarter-final
QF-001 28.10 00:52 Marcelic Orin
2 : 5
Di Santo Dino
QF-002 28.10 01:03 Bekteshi Brendon
1 : 5
Tanasomboon Tanes
QF-003 28.10 01:19 Klaiqi Megzon
3 : 5
Ayas Murat
QF-004 28.10 01:42 Di Santo Dario
3 : 5
Gaspar Yini
loser-qualification
LQ-001 01.01 01:00 Tanasomboon Tanes
5 : 1
Nielsen Brian
LQ-002 28.10 00:52 Olech Michal
1 : 4
Gaspar Yini
LQ-003 28.10 00:25 Kunz Michael
2 : 5
Ayas Murat
LQ-004 28.10 00:08 Leone Massimo
2 : 5
Di Santo Dino
loser-round-3
LR3-001 27.10 23:35 Tanasomboon Tanes
4 : 1
Kryeziu Agim
LR3-002 28.10 00:21 Zielinski Thomas
1 : 4
Olech Michal
LR3-003 27.10 23:25 Kunz Michael
4 : 1
Wolfisberg Oliver
LR3-004 27.10 23:19 Steiger Levi
0 : 4
Leone Massimo
winner-round-2
WR2-001 27.10 22:42 Gaspar Yini
0 : 5
Marcelic Orin
WR2-002 27.10 23:05 Bekteshi Brendon
5 : 1
Nielsen Brian
WR2-003 27.10 23:33 Klaiqi Megzon
5 : 3
Di Santo Dino
WR2-004 27.10 23:44 Di Santo Dario
5 : 4
Ayas Murat
loser-round-2
LR2-001 27.10 22:05 Tanasomboon Tanes
4 : 0
Joos Sijon
LR2-002 27.10 23:05 Tihanov Simon
2 : 4
Kryeziu Agim
LR2-003 27.10 23:14 Sonkur Mustafa
2 : 4
Zielinski Thomas
LR2-004 27.10 22:37 Olech Michal
4 : 0
Grim Kristina
LR2-005 27.10 22:47 Kunz Michael
4 : 2
Rathnayaka Suresh
LR2-006 27.10 22:34 Wolfisberg Oliver
4 : 3
Nasufi Alen
LR2-007 27.10 22:44 Steiger Levi
4 : 3
Ott Stefan
LR2-008 27.10 22:55 De Pascali Antonio
2 : 4
Leone Massimo
winner-round-1
WR1-001 27.10 22:04 Rathnayaka Suresh
1 : 5
Gaspar Yini
WR1-002 27.10 21:35 Nasufi Alen
2 : 5
Marcelic Orin
WR1-003 27.10 21:33 Ott Stefan
0 : 5
Bekteshi Brendon
WR1-004 27.10 22:16 Nielsen Brian
5 : 4
Leone Massimo
WR1-005 27.10 21:47 Klaiqi Megzon
5 : 1
Joos Sijon
WR1-006 27.10 22:30 Kryeziu Agim
2 : 5
Di Santo Dino
WR1-007 27.10 22:16 Zielinski Thomas
1 : 5
Di Santo Dario
WR1-008 27.10 22:11 Grim Kristina
0 : 5
Ayas Murat
loser-round-1
LR1-001 01.01 01:00 Tanasomboon Tanes
5 : 0
Jasiqi Avni
LR1-002 27.10 21:05 Tihanov Simon
4 : 2
Maierhofer Herbert
LR1-003 27.10 20:55 Sonkur Mustafa
4 : 2
Zmoos Alfred
LR1-004 27.10 21:34 Volodymyr Shtenovych
3 : 4
Olech Michal
LR1-005 27.10 21:40 Kälin Markus
3 : 4
Kunz Michael
LR1-006 27.10 21:41 Wolfisberg Oliver
4 : 2
Weber Volker
LR1-007 27.10 21:55 Scheier Ruth Jo.
3 : 4
Steiger Levi
LR1-008 27.10 21:22 Müller Beat
0 : 4
De Pascali Antonio
beginner-round
BR-001 27.10 20:55 Tanasomboon Tanes
4 : 5
Rathnayaka Suresh
BR-002 27.10 19:45 Gaspar Yini
5 : 1
Jasiqi Avni
BR-003 27.10 20:13 Nasufi Alen
5 : 3
Tihanov Simon
BR-004 27.10 20:15 Marcelic Orin
5 : 3
Maierhofer Herbert
BR-005 27.10 19:54 Sonkur Mustafa
3 : 5
Ott Stefan
BR-006 27.10 19:52 Bekteshi Brendon
5 : 2
Zmoos Alfred
BR-007 27.10 20:06 Nielsen Brian
5 : 1
Volodymyr Shtenovych
BR-008 27.10 19:57 Olech Michal
4 : 5
Leone Massimo
BR-009 27.10 19:52 Kälin Markus
3 : 5
Klaiqi Megzon
BR-010 27.10 19:42 Kunz Michael
1 : 5
Joos Sijon
BR-011 27.10 20:44 Wolfisberg Oliver
3 : 5
Kryeziu Agim
BR-012 27.10 20:32 Weber Volker
1 : 5
Di Santo Dino
BR-013 27.10 20:51 Scheier Ruth Jo.
1 : 5
Zielinski Thomas
BR-014 27.10 20:52 Steiger Levi
3 : 5
Di Santo Dario
BR-015 27.10 20:48 Grim Kristina
5 : 1
Müller Beat
BR-016 27.10 20:51 De Pascali Antonio
0 : 5
Ayas Murat