You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Samstag, 17. September 2022

Team SM 2022

Benteli’s, Bern
Vorrunde, Diverse
17.09.2022 10:00 Uhr, Benteli’s Bern
Group 1
Spiel Spieler 1 Spieler 2
 
Gr1-G1 17.09 12:27 BCK 1
6 : 0
LGCS
17.09 10:31 Steiner/Zürcher
4 : 0
Raco/Briggen
17.09 11:21 Tschäppät/Chillemi
4 : 3
Rytz/Schaub
17.09 11:49 Steiner Marco
6 : 0
Schaub Thomas M.
17.09 11:47 Zürcher Sandro
6 : 5
Raco Alessandro
01.01 01:00 Torres John
5 : 2
Rytz Manuel
17.09 12:26 Chillemi Santino
5 : 0
Rohrbach Thomas
Gr1-G2 17.09 12:44 Surprise Martigny (MBC)
6 : 0
Black Magic Team Magic Thun
17.09 10:32 Ngoc son/Karabiyik
4 : 1
Bahtic/Mächler
17.09 11:03 Catarino/Bràs
4 : 2
Kilcher/Gehrhardt
17.09 12:07 Bràs Carlos
6 : 2
Bürki Reto
17.09 11:16 Karabiyik Aygün
6 : 1
Bahtic Ernad
17.09 11:49 Rocha Alvaro
5 : 0
Trachsel Adrian
17.09 12:43 Catarino Marcelo
5 : 2
Mächler Jan-Martin
 
Gr1-G3 17.09 15:56 LGCS
1 : 5
Black Magic Team Magic Thun
17.09 13:47 Raco/Briggen
0 : 4
Gehrhardt/Bürki
17.09 13:53 Rytz/Schaub
0 : 4
Bahtic/Mächler
17.09 14:39 Rytz Manuel
2 : 6
Bahtic Ernad
17.09 14:53 Schaub Thomas M.
4 : 6
Kilcher Willi
17.09 15:17 Raco Alessandro
0 : 5
Mächler Jan-Martin
17.09 15:56 Rohrbach Thomas
5 : 4
Trachsel Adrian
Gr1-G4 17.09 15:48 BCK 1
4 : 2
Surprise Martigny (MBC)
17.09 14:10 Tschäppät/Torres
2 : 4
Catarino/Ngoc son
17.09 13:51 Steiner/Zürcher
4 : 0
Karabiyik/Rocha
17.09 14:44 Steiner Marco
5 : 6
Karabiyik Aygün
17.09 14:46 Torres John
6 : 0
Ngoc son Chung
17.09 15:38 Tschäppät Julien
5 : 2
Rocha Alvaro
01.01 01:00 Chillemi Santino
5 : 1
Catarino Marcelo
 
Gr1-G5 17.09 18:45 Surprise Martigny (MBC)
6 : 0
LGCS
17.09 17:14 Ngoc son/Bràs
4 : 1
Raco/Briggen
17.09 16:49 Catarino/Karabiyik
4 : 0
Rytz/Schaub
17.09 17:43 Rocha Alvaro
6 : 2
Rohrbach Thomas
17.09 17:48 Karabiyik Aygün
6 : 1
Schaub Thomas M.
17.09 18:26 Ngoc son Chung
5 : 2
Rytz Manuel
17.09 18:41 Catarino Marcelo
5 : 3
Raco Alessandro
Gr1-G6 17.09 18:45 Black Magic Team Magic Thun
0 : 6
BCK 1
30.11 00:00 Bahtic/Mächler
3 : 4
Torres/Chillemi
17.09 16:50 Bürki/Trachsel
1 : 4
Steiner/Zürcher
17.09 17:55 Gehrhardt Armin
3 : 6
Torres John
17.09 17:39 Kilcher Willi
3 : 6
Steiner Marco
17.09 18:14 Bürki Reto
2 : 5
Tschäppät Julien
17.09 18:28 Trachsel Adrian
2 : 5
Zürcher Sandro
 
Group 2
Spiel Spieler 1 Spieler 2
 
Gr2-G1 17.09 13:22 Team Magic Old Boys
6 : 0
Big Apple 1
17.09 11:10 Ayas/Brand
4 : 3
Iacuzzo/Langhein
17.09 11:04 Specchia/Aebersold
4 : 2
Renz/Merz
17.09 12:10 Bürki Bernhard
6 : 2
Renz Tobias
17.09 12:32 Rütschi Aldo
6 : 4
Iacuzzo Stefano
17.09 12:50 Ayas Murat
5 : 1
Langhein Kevin
17.09 13:21 Specchia Sascha
5 : 2
Merz Phil
Gr2-G2 17.09 12:21 BCK YOLO
2 : 4
Skull Billard
17.09 10:56 Volery/Bätscher
4 : 2
Fernandez/Amantini
17.09 10:28 Fragniere/Krättli
0 : 4
Fasel/Fabbro
17.09 11:46 Volery Shirin
6 : 3
Fabbro Cyril
17.09 11:50 Krättli Lars
4 : 6
Fernandez José
17.09 12:14 Bätscher Levin
1 : 5
Esseiva Guillaume
17.09 12:18 Fragniere Axel
0 : 5
Fasel Samuel
 
Gr2-G3 17.09 16:28 Big Apple 1
4 : 2
Skull Billard
17.09 14:06 Iacuzzo/Langhein
2 : 4
Fasel/Esseiva
17.09 14:54 Renz/Merz
4 : 3
Fernandez/Amantini
17.09 15:55 Renz Tobias
6 : 2
Fabbro Cyril
17.09 15:55 Iacuzzo Stefano
6 : 3
Amantini Laurent
17.09 16:17 Langhein Kevin
3 : 5
Fasel Samuel
17.09 16:28 Merz Phil
5 : 3
Esseiva Guillaume
Gr2-G4 17.09 16:06 Team Magic Old Boys
6 : 0
BCK YOLO
17.09 14:09 Ayas/Brand
4 : 1
Volery/Bätscher
17.09 14:04 Specchia/Aebersold
4 : 0
Fragniere/Krättli
17.09 15:24 Bürki Bernhard
6 : 4
Volery Shirin
17.09 14:56 Rütschi Aldo
6 : 3
Bätscher Levin
17.09 15:44 Specchia Sascha
5 : 0
Krättli Lars
17.09 16:05 Ayas Murat
5 : 2
Fragniere Axel
 
Gr2-G5 17.09 19:12 BCK YOLO
0 : 6
Big Apple 1
17.09 17:08 Fragniere/Krättli
0 : 4
Iacuzzo/Langhein
17.09 17:37 Volery/Bätscher
2 : 4
Renz/Merz
17.09 18:21 Krättli Lars
1 : 6
Renz Tobias
17.09 18:49 Volery Shirin
5 : 6
Iacuzzo Stefano
17.09 19:12 Fragniere Axel
4 : 5
Langhein Kevin
17.09 19:05 Bätscher Levin
1 : 5
Merz Phil
Gr2-G6 17.09 18:59 Skull Billard
0 : 6
Team Magic Old Boys
17.09 17:04 Fabbro/Esseiva
0 : 4
Ayas/Brand
17.09 17:25 Fasel/Fernandez
1 : 4
Specchia/Rütschi
17.09 18:17 Fasel Samuel
2 : 6
Aebersold Adrian
17.09 17:34 Esseiva Guillaume
4 : 6
Bürki Bernhard
17.09 18:10 Fernandez José
1 : 5
Specchia Sascha
17.09 18:58 Amantini Laurent
3 : 5
Ayas Murat